Achátky z e-Baye

9. únor 2014 | 09.40 |

První svátek vánoční jsem neodolala a zkusila si objednat nějaké kamínky z e-Baye, zatím jen na zkoušku. Celá akce mile překvapila - sada achátů od jednoho prodejce přišla asi po dvou týdnech, zbývající dva acháty s drúzami ve tvaru kapky od jiných dvou prodejců (ale stejného pay pallového účtu) dorazily o pár dnů později. Hodně příjemné bylo, že se neplatilo poštovné, kamínky tak vyšly na více než přijatelné peníze. Jediné, co mě  trošinku zaskočilo bylo, že stříbrná achátová kapka je opravdu fest barvená, ale co už.. U ostatních jsem tušila, že budou barvené, ale bylo třeba si acháty osahat, podle fotek toho člověk zase tolik nepozná. U zboží v popisu většinou není uvedeno, zda se jedná o přírodní minerál nebo barvený a anglickému překladu se moc věřit nedá.

Mám první obšitý achát z této sady - je také barvený, ale tak nějak přirozeně:

Pamukkale

Moc jsem se na obšívání těšila. Náhrdelník jsem doplnila o tyrkenitové kuličky, použitý rokajl je český z Jablonce, malinkatý je japonský (Toho),

Celá první várka minerálů pohromadě (ale už bez obšitého achátu):

EBay

Neodolalal jsem a od první prodejkyně jsem si objednala další sadu minerálů (variscit s pyritem), modrý variscit a zelený malachit s pyritem. Minulý pátek, těsně před tím, než jsme odjeli na hory, dorazila druhá várka:

eBay2

Podle mě je to na šňůrce fluorit s pyritem, ale líbí se mi to a bude z toho luxusní šperk.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře