Tišnov - jaro 2014

28. duben 2014 | 20.21 |

O víkendu proběhla již 39. mezinárodní expozice minerálů v Tišnově, tentokrát o týden dřív, než tradičně bývá, a já jsem si ji nemohla nechat ujít. Hned v sobotu ráno jsem s manželem vyrazila na lov kamínků, mladší dcera byla na taneční soutěži, tak jsme jeli jen my dva. Snad poprvé jsem byla z burzy zklamaná - ceny vyšší než jindy a to, pro co jsem vlastně jela, buď nebylo vůbec nebo bylo hodně drahé. Ruska, u které jsem plánovala nakoupit jaspisy a čaroit, nepřijela vůbec - to bylo velké zklamání. Naštěstí se mi čaroit podařil sehnat jinde, i když drahý a budu se muset u šperku trošku poprat s jeho tvarem, nicméně je krásný:

k2

Mám radost z těchto tří silicitů (ten prostřední mi připomíná motýlí křídlo):

k1

Na fotce je ještě placka jadeitu (ale spíše to bude serpentin) s motivy čísnkého draka, dvě chalcedonové růže a dva amonitci, které se mi podařilo vybrat z hromádky ne příliš kvalitních.

Ostatní kamínky jsem nakoupila u jednoho velmi příjemného pána z Polska, který je měl sice docela drahé, ale po slevě se to tak nějak dalo. Jsou nádherné - hlavně dendritické opály já můžu (to jsou ty bílé s černými větvičkami), ten béžový minerál je fosilní korál a dva páry amonitů, drahých jak čert.

k4

Na další fotce jsou mechové acháty (bílé se zeleným), jeden nádherný malachit a pak zkamenělé sedimenty s mušličkami.

k5

Na poslední fotce jsou různé jaspisy, mám slabost hlavně pro ty polychromní (tři spodní) . Oválný jaspis úplně nahoře vypadá, jakoby ho namaloval Gustav Klimt.

k3

Včera jsem už začala obšívat červenou jaspisovou kapku, tak se brzy přijdu pochlubit s náhrdelníkem.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Tišnov - jaro 2014 boudicca®pise.cz 28. 04. 2014 - 21:26