Návod pro časopis

21. květen 2014 | 17.55 |
› 

Opět mě oslovili z časopisu Koralki, zda pro ně nechci udělat návod, tentokrát na sponu Paris. Vzhledem k tomu, že jsem už dvakrát nabídku na návod odmítla a bylo mi hloupé odmítnout i potřetí, navíc kvůli počasí byl zrušený plánovaný celodenní sobotní výlet do Jeseníků, tak jsem měla i čas, prostě jsem to zvážila a kývla.  Věděla jsem, že návod nebude za odpoledne, ale že nad ním strávím až tolik času, to jsem teda netušila! Samozřejmě jsem neměla stejný materiál, to by až tak nevadilo, ale popsat slovy to, co je pro mě jasné a samozřejmé tak, aby to pochopily čtenářky, to byla tedy výzva! 

Paris modrá

Přestože jsem původně plánovala, že pouze namaluji schémata a nebude žádný fotonávod, dopadlo to přesně opačně - schéma bylo jen jedno a zbytek byly fotky...Také nějak rozumně slovy popsat postup, byl tvrdý oříšek. Trápila jsem se nad návodem celé sobotní odpoledne, protože to znamenalo vždy kousek ušít, vstát, přeběhnout do ložnice, kde je lepší světlo na focení, nafotit krok, přeběhnout zpátky do obýváku, kde jsem šila, v bodech si udělat poznámky, co jsem vlastně ušila a zase znovu kousek ušít, nafotit..... pořád dokola. Zkrátím to - padlo na to celé sobotní odpoledne a sobotní večer, kdy jsem místo televize bušila do klávesnice a rušila manžela, abych zpracovala podle pokynů návod na obšití středového kabošonu. Padla na to i část nedělního odpoledne a zase celý večer, tentokrát to byl návod na obšití rivolky, a padlo na to celé úterní odpoledne, kdy místo abych třeba vyžehlila, jsem se trápila s kompletací a našitím na základ spony - samozřejmě večer jsem strávila u počítače, abych dodělala návod, zkompletovala fotky a ! opravila všechna slovesa, která jsem v návodu použila (a že jich bylo!) - psala jsem totiž návod v 1. osobě čísla množného a měla být druhá osoba čísla množného - prostě blbec, který si přidává práci, protože si pořádně nepřečetl zadání! Ach jo.

Paris a Paris

 No, ale už je to za mnou, návod jsem poslala a jen doufám, že k něčemu bude. A na další takovou nabídku určitě nekývnu dřív než za rok.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře