Amour

16. srpen 2014 | 10.09 |

Chrysokol - krásný, zelenomodrý kámen, jehož naleziště jsou v Peru a v Kongu, patří k mým oblíbencům, proto se také souprava jmenuje Amour - láska. Tyhle tvary chrysokolu jsem koupila na Výstavišti v Brně už téměř před rokem a od té doby ležely v krabici od bot spolu s ostatními poklady a čekaly na svůj čas. Měla jsem je sice několikrát v rukách a říkala si, co s nimi udělám, ale nakonec jsem vždy vybrala jiné minerály. Až minulou sobotu, kdy jsme se chystali na chatu, jsem dostala nápad na šperk, na který se tvary perfektně hodily. Vyrobila jsem si rychlý střih, aby byly všechny tři hlavní díly stejně vzdáleny od rivolky, do dvou krabic od  Danone naházela spoustu modrého, zeleného, tyrkysového a bílého rokajlu, sbalila třetí velkou plastovou krabici od bonbonů s broušenými korálky, rivolkami, říčními perličkami, jehlami, filcem a ostatními nezbytnými pomůckami a hurá na chatu. Legrační je, že z toho velkého množství korálků použiju vždy jen zanedbatelný zlomek, ale s sebou je prostě mít musím! Co kdybych náhodou potřebovala zrovna tuhle barvu nebo tento typ, že....No a tohle je tedy výsledek:

detail - chrysokol

Protože v úterý celý den pršelo, ušila jsem velkou část náhrdelníku právě během úterý, pak už jsem jen po večerech dodělala spirálu, což je svinské šití, protože přibývá nesmírně pomalu, ale zase výsledek stojí za to. K takovémuto luxusnímu náhrdelníku by měly být ještě náušnice:

nausnice

 No, a konečně celá souprava:

chrysokol

A ještě na krku:

na krku

A  teď musím ještě roztřídit podle barev tu hromadu korálků, kterou jsem s sebou táhla na zahradu,  a šup šup, jde se na labradority, které mi dorazily tento týden. Konečně začnu pracovat na soutěžním šperku - o tom bude článek příště..

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře