Tišnov - podzim 2014

4. listopad 2014 | 06.50 |

Půl roku uběhlo jako voda a byl tu opět první listopadový víkend, kdy se již tradičně koná burza minerálů v Tišnově.

Letos jsem nenakoupila mnoho, ale za to jsem utratila vše, co jsem měla s sebou.

Koupila jsem nějaké říční perličky, které ráda používám místo voskovaných perliček, protože se neoloupou a vydrží, malachitové kuličky a fasetované achátové korálky:

material

Pak takovou klasiku - amonity (původně jsem chtěla vzít tak 2 až 3 páry, nakonec jich mám 8, protože jsem se nedokázala rozhodnout, které vrátím). růžový andský opál a dva krásné achátové kabošony:

material 2

No a tady jsou ty přepýšky - odleva jaspis, serpentin, rodonit a malachit (ten je pro dceru na náramek k narozeninám),

druhý řádek: čaroit, serafinit, nádherný fuchsit s avanturínem (úžasně se třpytí na světle) a pak lapis lazuli z Afgánistánu a poslední dva jsou růženíny z Madagaskaru. 

material 3

Ještě se vrátím k tomu lapisu - nedávno jsem viděla dokument, jak se v Afgánistánu  lapis lazuli těží. Chudáci dělníci, kteří táhnou stokilový náklad osmikilometrovou štreku se slušným převýšením, to za den otočí třikrát, a jejich celodenní mzda je zhruba taková, jako mě stál ten jeden malý oblázek! Opravdu hrůza! 

A tohle jsou troje náušničky, které půjdou na školní vánoční jarmark mladší dcery - za utržené penízky může studovat jeden chlapeček v jedné chudé rozvojové zemi. Ještě budeme dělat jablka v karamelu....

Naušky pro Týnku

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře