Vánoční perníčky i s receptem

12. prosinec 2014 | 11.58 |

Rok se s rokem sešel a už byl čas upéct vánoční perníčky. Tentokrát sem přihodím i recept, podle kterého už víc jak dvacet let perníčky peču, abyste si to mohli vyzkoušet taky. Perníky je potřeba nechat zaležet - pokud Vám tedy něco zbyde - nejlepší je na to balkon, necháte-li je doma, budou docela tvrdé. Ale nám se letos podařily měkoučké (asi díky těm třem vrchovatým lžícím medu), sice se s těstem hůř pracovalo, ale ta chuť stojí za to.

perniky

Slíbený recept:

Prosajeme 65 dkg hladké mouky, 25 dkg práškového cukru, přidáme 10 dkg tekutého medu, 5 dkg rozpuštěného (a vychladlého) tuku, anýz, hřebíček, skořici, nové koření (nebo již hotovou směs koření na perníky), 1 dkg jedlé sody, 4 vejce - vše dobře zpracujeme. Chcete-li mít perníčky tmavší, přidejte trošku kakaa. Těsto se musí nechat odležet v chladnu - nejlépe přes noc do druhého dne. Pak se vykrájí tvary a potřou se rozšlehaným vejcem - po upečení budou krásně lesklé. Že se dávají do předehřáté trouby, to je asi zbytečné zmiňovat.

perniky4

Když byly moje holky malé, hrozně rády perníčky zdobily kandovaným ovocem, oříšky, mandlemi, kokosem - po upečení se ještě dozdobovaly polevou. Dnes už na to nemám lidi, tak nám musí stačit jen ta poleva.....i když Kristýnka letos něco nazdobila i těmi mandlemi a kandovanými višněmi.

perniky3

A pozor! Doporučuji udělat dvě dávky naráz, jedna totiž nebude stačit.

perniky2

Poleva stačila jen na tu jednu várku, druhou buď stihneme do Vánoc ještě nazdobit nebo budou holé, ale i tak jsou moc dobré.

Tak ať se Vám povedou stejně krásné a chuťově výborné jako nám!

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Vánoční perníčky i s receptem boudicca®pise.cz 13. 12. 2014 - 13:56
RE: Vánoční perníčky i s receptem epona 13. 12. 2014 - 13:58
RE: Vánoční perníčky i s receptem eithne®pise.cz 22. 12. 2014 - 21:20
RE: Vánoční perníčky i s receptem epona 23. 12. 2014 - 08:28