Silicit

21. únor 2015 | 09.31 |

Tento páskovaný krasavec se jmenuje silicit, říká se mu také kámen optimismu, ale můžete se s ním setkat i pod jinými názvy - např. rohovec, buližník nebo páskovaný pazourek. Všechny silicity, které mám, pochází z Polska - jsou to jurské pazourky kombinované s kašalongem, což jsou vrstvičky obecného opálu. Na omak je velice příjemný, jakoby hedvábný.

silicit

Poláci si svého silicitu velmi váží, anglické královně Alžbětě dokonce darovali luxusní náhrdelník z nejkvalitnějšího silicitu. A ještě taková perlička: v hrobech po celé Evropě se tu a tam nacházely pruhované pazourky, o kterých nikdo nevěděl, odkud pochází, až do té doby, než se jednoho dne v Polsku propadl traktor do pravěkého kamenolomu. Těžba byla obnovena a my se z těchto krásných pruhovaných kamínků můžeme těšit také.

silicit

"Můj" silicit je obšitý japonskými a českými korálky a po obvodu má luxusní broušené rondelky  s pokovem, které se krásně blýskají. Náhrdelník působí noblesním dojmem i přesto, že je poměrně jednoduchý a určený pro běžné nošení.

silicit

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře