Jaro přichází....

28. únor 2015 | 09.46 |

Jaro přichází.....souprava náhrdelníku, titěrných náušnic a náramku na oslavu přicházejícího jara plná kytiček. Nebylo vůbec jednoduché vymyslet, jak má vypadat. Chtěla jsem, aby byla souprava jiná, než co jsem doteď ušila, aby byla něžná, ale zároveň zajímavá, aby upoutala na první pohled, aby se dala nosit každý den do práce, ale zároveť byla něco extra. Kytičky moc nehýří barvami schválně, protože sada je pro letní typ a pro ten se hodí spíše kouřové barvy, nepříliš výrazné. Takže i vybrat barvy byl docela oříšek, ale tak snad se povedlo.....

Jaro

Náhrdelník - je ušitý ze dvou typů spirál - ta kroucená vanilkovo-zelená je pracná a pekelně pomalu přibývá, nechtěla jsem dělat celý náhrdelník se stejnou spirálou jednak kvůli pracnosti, ale hlavně mým záměrem bylo, aby byl náhrdelník ozvláštněný, aby nesplýval. Druhou půlku tedy tvoří zkroucené dvě velmi jednoduché herringbone spirály, každá v jiném odstínu zelené. Jen pro představu - samotné ušití tohoto základu se zapínáním mi trvalo zhruba 8 hodin. Nic moc na to, že to jsou jen tři šňůrky a zapínání. Pak už mě čekalo samotné zdobení, pro mě nejzajímavější část, na kterou jsem se těšila a která mě nesmírně bavila. Šití kytiček je sice zábavné, ale moc nepřibývá - v průměru je to tak 30 - 45 minut na jednu kytičku a k tomu asi 5 minut na přišití a zapracování do náhrdelníku. Kytičky jsem si vymýšlela sama, ale není to nic nového pod sluncem, použité techniky jsou vesměs známé. Na oba visací konce jsem pro ozvláštnění použila zlomky granátu - almandinu a růženínu a doplnila šitými lístečky, Kytičky se mi tam zdály už moc velké.

Jaro

Náušničky jsem zvolila malé kytičky - puzzetky ušité z toho nejmenšího rokajlu TOHO velikosti 15. (pro neznalé: TOHO je značka japonského rokajlu vyznačující se velkou pravidelností, velikost je daná číslem, čím vyšší číslo, tím drobnější jsou korálky, 15 se u nás používá jako nejmenší). 

Jaro

Náramek - variant bylo více, nakonec to vyhrál plochý herringbone steh, který je i na obou zapletených spirálkách a který se krásně natvaruje na ruku, kytičky se už jen opakují. Jedna  kytička je ale na první pohled jiná - a to ta žlutá, krásně náramek oživí a kde je psané, že musí být náhrdelník naprosto stejný jako náramek.

Jaro

A ještě jsem zapomněla zmínit, že díky natvarovanému pásku sedí náramek jako ulitý:

Jaro

Tak co, líbí se Vám Jaro přichází...?

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Jaro přichází.... svatoslava slánská 07. 05. 2015 - 22:59
RE: Jaro přichází.... epona 08. 05. 2015 - 07:54