Variace Na každý den

7. březen 2015 | 11.04 |

Minulý týden mi dorazily různé stužky, které jsem si objednala na zkoušku jen tak mimochodem na Fleru u ARTIS ART materiál. Mimochodem proto, že Barča nutně potřebovala objednat dřevěné korálky na své náramky přátelství a posílat pouze dva takové malé pytlíčky za 80 korun by nemělo cenu, proto jsem si k tomu přiobjednala již zmíněné stužky a kovové růžičky. V plánu jsem ale žádné nákupy neměla.

Na každý den - vše

Dodělala jsem rozešitou soupravu a ušila šperk na objednávku a v úterý večer jsem konečně mohla vytáhnout stužky, na které jsem se tak těšila. Náhrdelníky jdou od ruky rychleji, než jsem si vůbec uměla představit. Normálně šiju takový docela "obyčejný" náhrdelník 7 - 10 hodin podle typu spirály, nejvíc času zabere ušití právě té spirály. U těchto náhrdelníčků se pohybuji na 1,5 - 2,5 hodinách, takže stihnu i dva za večer. Hrozně moc se mi líbí ta různorodost, má to ale jednu nevýhodu, a to, že neustále vytahuji a poklízím materiál. Normálně si totiž večer sednu, vyberu kamínek a k němu projdu všechny krabice a povytahuji to, co by ke kamínku šlo, ve finále pak sice použiju asi jednu pětinu vytažených korálků, ale mám je po ruce. Po dokončení šperku to zase vše pěkně roztřídím a poklidím. Teď mám za dvě hodiny ušito, musím korálky poklidit, abych se na sedačku vešla, a vytáhnout materiál nový. Budu to muset nějak zefektivnit....

Kolekce "Na každý den" - Faraon:

Faraon

Další náhrdelník z kolekce, tentokrát Kvítek:

Kvítek

Třetí náhrdelník má podnázev Noc:

Noc

V minulém článku zmiňovaný s amonitem - Prvohory:

Prvohory

a zatím poslední s paua mušlí pojmenovaný jednoduše Paua:

Paua

Co se mi na těchto náhrdelnících ještě líbí je to, že vypadají jemně a jsou určené pro běžné nošení na každý den. Často se setkávám s názorem, že šité šperky se nehodí na běžný den, že by je dámy nevynosily, že jsou šperky moc velké a výrazné. Tak tohle je přesně ten typ, který se dá vytáhnout klidně i k riflím a triku. No, uvidíme, jak se budou prodávat - najdete je na Fleru. Nápadů mám v zásobě ještě hodně, takže snad bude nabídka dostatečně pestrá.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře