Melissa

19. březen 2015 | 07.51 |

Minulé čtyři dny jsme byli na lyžařské dovolené snů - ještě nikdy v životě jsem si tak dobře nezalyžovala a taky se tak strašně nezhuntovala, abych měla problém sejít schody dolů. Po třetím dnu lyžování byla bolest nohou tak strašná, že jsem nemohla dojít ani kousek po pokoji, ale přes noc si to trochu sedlo a poslední den jsme ještě jeli lyžovat na Dachstein - úchvatná byla už cesta nahoru lanovkou, pak nádherné rozhledy na Alpy a pak mě čekal menší šok - na druhé straně se rozprostíral lyžařský areál, kde byly jen kotvy, které známe z našich hor, a ve srovnání s předchozími dny sjezdovky - šmrdláky. Nicméně i na těchto pohodových sjezdovkách se to dalo pěkně rozjet, navíc jsme byli na sjedovce dost často úplně sami, takže nebyl  problém si to pěkně užít a pěkně pustit přes celý svah - naprostá paráda. Byla jsem ohromně spokojená a nakonec i ráda, že byl svah tak jednoduchý, protože moje nohy by už těžký terén nezvládly.

Dachstein

Dachsteinské sjezdovky - pak vysvitlo i sluníčko.

Až později jsem se dozvěděla, že je Dachstein ledovec a lyžovat se sem jezdí v létě, kdy už na okolních kopcích není sníh. To vše vysvětluje.

Dachstein 2

Pohled z lanovky na stranu, kde je Schladming:

Dachstein 3

Když jsme sjeli lanovkou z vrcholku dolů, čekalo na nás jaro - asi 15 stupňů, sluníčko a teplo. Nahoře byly sice jen asi -2 stupně, ale šílený a mrazivý vítr, takže jsme byly (já a dcera) po třech hodinách lyžování zmrzlé na kost.

Konečně jsem pochopila, proč lidé, kteří okusí lyžování v Alpách a chtějí si zalyžovat, už na české hory nejezdí....je to nesrovnatelné!

Za ty čtyři dny jsem stihla jen dokončit již z Brna rozešitý náhrdelník. Na víc jsem se nezmohla - nebyly síly, i když jsem s sebou měla spoustu materiálu. Náhrdelník se jmenuje Melissa a je to krásná achátová placka, kterou jsem obšila japonskými Toho korálky. Ještě jsem náhrdelník dozdobila Swarovski rivolkou, ohňovkami a černými broušenými kapkami.

Melissa

A na krku:

Melissa

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře