Mineralogická burza Tišnov

2. květen 2015 | 20.29 |

Dlouho očekávaná sobota je tu - ráno bylo sice pošmourné a deštivé, ale já jsem se neskutečně těšila na burzu minerálů v Tišnově (pokolikáté už?). Ráno jsme vyrazili po půl deváté, abychom byli v Tišnově  na devátou a vyhli se tak tomu největšímu davu. Hned za Kuřimí nás čekala nepříjemnost v podobě objížďky, takže jsme dorazili se čtvrthodinovým zpožděním. V tu dobu se to ještě dalo, dokonce jsme poprvé nečekali ve frontě na lístky, nicméně dav  povážlivě zhoustl asi půl hodiny nato. To už jsem se radovala z prvních úlovků:

m

Přestože nějaké amonity doma ještě mám, nemohla jsem odolat, stejně tak s chalcedonovou růží. Perleťová srdíčka jsou žádaná, tak jsem si dvě vzala.

Pak moje kroky neomylně zamířily k Rusce, která na stejném místě prodává každý rok a každý rok u ní nechám nejvíc peněz:

m4

První dva kabošony jsou jaspis noreeana, pak exkluzivní měsíční kámen. dole růžovo zelený muskovit a andělský serafinit.

Měsíční kámen vypadá na fotce hodně obyčejně, ale má nádhernou modrou adularescencí, která se mi trošku podařila zachytit na dalším snímku:

m5

Nahoře na galerii jsem koupila kuličky z tygřího oka, ve škole pak japsis kambaba a karneol.

m2

Poslední nákup byl u Poláka, u kterého také nakupuji téměř pravidelně, protože má neodolatelně krásné kabošony, bohužel taky pěkně drahé, takže jsem šla spíše po těch levnějších, ale neméně krásných:

m3

Shora: dvakrát polychrom jaspis, jaspis kambaba, ve druhé řadě pak malachit, unakit a opět jaspis kambaba.

S nákupem jsem spokojená a už se těším, jaké nové šperky z kamínků budou......

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Mineralogická burza Tišnov rasha 03. 05. 2015 - 12:39