Lucille

19. květen 2015 | 16.26 |

Jestliže je na  šití šperků z korálků potřeba trpělivost, tak o šití ze sutašek (prýmků) to platí dvojnásobně. Sutašky kloužou  a špatně se drží, navíc je jen jeden pokus na to, kam vpíchnout jehlu, protože jinak se stužky třepí a výsledná práce je k ničemu. U šitého šperku se občas vracím a pářu, když není něco úplně podle mých představ, to u sutašek nejde, tam  musí být vše na první dobrou. To je také důvod, proč i výroba jednoduchých náušnic zabere spoustu času a ne všichni to umí.

Lucille

Je to zvláštní, protože já sama se řadím mezi velmi netrpělivé lidi, nerada někde čekám a hrozně mi vadí, když něco neodsýpá a pokud jsou lidi kolem mě v něčem pomalí, tak z toho rostu. Raději půjdu dvě zastávky pěšky, než bych čekala deset minut na autobus, i když vím, že budeme v cílové stanici zaráz. Ale když přijde na korálky, dokážu u nich sedět hodiny a trpělivě přidávat jeden korálek k druhému nebo přišívat droboučkými stehy jeden prýmek za druhým. 

Lucille

Protože jsem se nechtěla pouštět do žádného většího projektu, tak jsem po delší době sáhla zase po sutaškách. Když jsem náušnice dokončila, zjistila jsem, že jsem náhodně zvolila úplně stejnou barevnou kombinaci jako u náušnic Paví očka. Přitom to jsou barvy, které vůbec nenosím. Možná potřebuji do svého šedého světa propašovat trochu více barviček....

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře