Výstaviště jaro 2015

25. květen 2015 | 17.56 |

Jak už jsem předeslala v minulém článku, o víkendu se konala v areálu brněnského Výstaviště jarní prodejní výstava minerálů. Řekla bych, že rok od roku je tam více vystavovatelů a také nabídka, hlavně hotových šperků, je pestřejší. Část prodejců se dá potkat i v Tišnově, ale na Výstavišti s sebou mají více zboží, což je pravděpodobně dáno větším prostorem.

Hned u prvního stánku mě zaujal čermikit z Ukrajiny (to je ten rubínovo-fialový minerál s krystaly), vedle je achát z Madagaskaru, pak lapis lazuli z Afgánistánu. Ve druhém řádku pak ametyst z Brazílie, achát z ČR, dobrušovaný křišťál a fuchsit z Ruska.

material

Perleťové penízky a perleť jsou vděčné na výrobu šperků, nahoře je pak kabošon fosilního korálu, fialový lepidolit a vínový mookait, pod fosilním korálem je kabošon obrázkového jaspisu, vedle leopardí jaspis, co vůbec není jaspis, ale druh žuly a karneol.

material

Celkově to bylo fajn dopoledne, nešla jsem pro nic konkrétního, takže i s úlovky jsem byla spokojená. Výstaviště nabízí oproti Tišnovu větší plochu, takže i rozestupy mezi uličkami jsou příjemně široké,  nemusíte se tedy prodírat davem lidí s batůžky na zádech, abyste se dostali o jeden stoleček dál. Nicméně, jak se vyjádřil manžel, Tišnov má svoji atmosféru.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Výstaviště jaro 2015 kett 25. 05. 2015 - 18:30