Tišnov - minerály - podzim

8. listopad 2015 | 09.17 |

Včera v devět hodin jsem už stála před tišnovskou sokolovnou, obrněná dostatkem trpělivosti na davy lidí a plná očekávání, co si s sebou za poklady odnesu tentokrát. Nebylo toho mnoho, ale vzhledem k tomu, že mám doma spoustu zatím ještě nezpracovaných kamínků, jsem šla spíše po specialitkách a dražších kabošonech.

Jako vprvní jsem si koupila tento malý oválný přírodní jantar - je lehoučký (až mě to překvapilo jak moc) - je první zleva ve druhé řadě.  Zbytek kabošonů je už od dobře známé a příjemné Rusky, kam chodím pravidelně utratit nejvíc peněz  (shora: jaspis, přírodní zlatý avanturín, serafinit a ve druhé řadě fuchsit patřící mezi muskovity). Všechny kamínky po 10 Eurech (jantar za 250,-).

tošnov

Dalším úlovkem byly šňůry korálků (tygří oko, chryzokol, modrý křemen, avanturín, tygří oko, madagaskarský růženín, granát a ametyst):

tišnov

A poslední jsou mé oblíbené lístky (2x leopardí jaspis z Mexika, a po jednom vločkový obsidián z USA a červený jaspis z Afriky), nějaké tyrkenitové korálky a olivínové korálky:

tišnov

A už by to chtělo jen dostatek času na šití.....

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře