Náušnice a brož

13. listopad 2015 | 16.28 |

Poslední drobnosti, které jsem v průběhu týdne ušila, jsou dvoje náušnice a jedna brož s motivem krásky z Muchových plakátů. A konečně se vrhnu zase na něco pořádného.

První náušnice jsou s tyrkenitovými oválky, které jsem koupila minulý týden v Tišnově. Díky tyrkysovo - stříbrné barvě působí svěžím a něžným dojmem:

Bekata

Druhé náušničky jsou více zdobené a vypadají slavnostně, i když jsou určené pro běžné nošení. Swarovski rivolky mají krásnou zářivě fuchsiovou barvu a díky tomu budou nepřehlédnutelné.

Fuchsia

Třetí drobnost je brož s výřezem dívky z plakátu Šampaňské víno (1897) od Alfonse Muchy:

Kráska z plakátu

Mám slabost pro obrazy a plakáty Alfonse Muchy, jeho Slovanskou epopej jsem viděla asi pětkrát a kdyby ji nepřestěhovali do Prahy, tak bych se na ni ještě jela podívat. Na kabošony s Muchovými obrázky (mám jich celkem 5) jsem natrefila v jedné malé korálkárně uprostřed Brna právě ve chvíli, kdy už jsem měla zaplaceno a chystala se odejít, stačil letmý pohled do strany a musela jsem se vrátit. A to jsem šla jen pro jehly! Nedalo se odolat a odnesla jsem si od každého motivu jeden a teď lituji, že jsem jich nevzala víc. Hned, jak se dostanu do města, se tam zastavím pro další - teda jestli na mě ještě zbydou.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře