Výstaviště podzim 2015

16. listopad 2015 | 10.49 |

Sobotu a neděli jsem strávila v Brně na Výstavišti na burze minerálů, letos poprvé nejen jako návštěvník, ale i jako vystavovatel. Protože jsem se musela věnovat hlavně svému malému stolečku se šperky, neměla jsem tolik času, abych si mohla v klidu projít celou výstavu a v podstatě jsem šla pouze na jistotu ke svým "starým" známým prodejcům, kam chodím pravidelně lovit poklady. Koupila jsem jen kabošony, ale jsem s nimi spokojená:

materiál

Nahoře jsou jaspisy, dole acháty - no, nejsou krásné?

materiál2

První nahoře je fosilní dřevo, druhý šedý s jakoby rýží je fosilní palmové dřevo a pak achát. Ve druhé řadě je krajkový achát, písmenkový achát (prý není barvený a je to specialita nějakého asijského státu - snad Barmy? - bohužel jsme neudržela v paměti), chalcedon rock a ametyst.

materiál3

První dva jsou obsidiány, pak dva kalcity s achátovou puklinkou, ve druhé řadě achát, dva žluté simbircity (měli i mnohem hezčí ve žluto-černé kombinaci, ale cena astronomická) a pak snad jaspis, to mi nedokázal říct ani prodejce, ale je tak hezký, že mi to nevadilo.

Jinak dojmy co by prodejce - příští rok na podzim to určitě zkusím znovu. Vesměs lidé chválili, i když moc nekupovali, překvapilo mě, že se zajímali i muži, což jsem nečekala a rozhodně to potěšilo, zamrzela jedna paní, která prohlásila "ježiši..." s takovým despektem, který byl všeříkající. Chápu, že se všem nemusí líbit všechno, ale tohle člověka opravdu srazí. Rozhodně nevypadala jako někdo, kdo by někdy v životě vytvořil cokoliv svýma rukama. Naštěstí převažovali příjemní lidé, se kterými se dalo i hezky povykládat. Dojmy jsou tedy v celku pozitivní, i když se díky výstavě  téměř rozplynul můj sen, kdy jsem v skrytu duše doufala, že bych se tím snad jednou mohla živit - teď už vím, že nemohla. Šití šperků  bude muset zůstat jen v rovině mého vášnivého koníčka, bohužel....

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře