Čas perníků

19. prosinec 2015 | 09.19 |

Je tu po roce opět čas vánočních perníčků - u nás letos asi toho jediného, co budeme nakonec péct. Cukroví moc nejíme a házet ho v únoru kačenám je škoda. Navíc opět nějaké cukroví dostaneme a holky jsou už velké - stejně poslední roky peču spíš sama. Ještě jsem koketovala s myšlenkou, že bych udělala datle a fíky plněné marcipánem, které máme všichni rádi, ale to za mě vyřešili v obchodě, protože byly vyprodané mandle  a tak už zbývají jen kuličky, které má ráda Týnka. Takže letos jsem ostuda, ale je to asi první rok, kdy bude příprava na Vánoce klidná a bez stresu, dokonce to vypadá, že bych mohla mít čas i na korálkování.

perníky

Letošní perníčky jsem (až asi na pět šest kousků) malovala úplně sama - Týnka se musela učit do školy, takže jsem namalovala dva plechy, na víc nezbyla poleva a po dvou hodinách mi to úplně stačilo, proto bude zbytek perníčků bez zdobení. Perníčky jsou ale moc dobré chuťově, tak to ani vadit nebude :

perníky 2

Fotky opět šílené, protože se fotilo za umělého osvětlení, neb ve čtyři hodiny, když přijdu z práce, je tma jak v pytli a do víkendu čekat nemůžu (většina jich totiž bude rozdaná jako malé osobní dárečky):

perníky 3

A jak dopadly Vaše perníky - zdobíte polevou nebo  zůstávají nenamalované?

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře