Modrý brouček

3. březen 2016 | 19.59 |
› 

Modré autíčko - brož na přání. Někdo by řekl, že je to naprostá šílenost, ale tenhle brouček byl ušitý jako stylový doplněk pro jednu speciální událost - vernisáž Toma Havláska, který maluje obrazy s tématikou závodních aut.

Modrý brouček

Od prvotního nápadu k samotné realizaci uběhly asi tři týdny. Nejvíc času zabralo ladění typu auta, který na výšivce bude (barva byla jasná). Placatá závodní auta byla vyloučena, prtotože by brož nevypadala dobře. Do užšího kola nakonec postoupily návrhy dva:

Auta

Modré autí se mi sice líbilo víc, ale technicky si moc nedokážu představit, jak bych ho vyšívala, proto nakonec vyhrál návrh brouka.

Řekla bych, že toto byla asi nejnáročnější výšivka, kterou jsem kdy dělala. Přestože mám modrého rokajlu plný velký pytel, dát dohromady odstíny modré tak, aby byly příbuzné a daly se s nimi odstínovat jednotlivé díly auta, nebylo vůbec jednoduché. Navíc jsem musela brát v potaz i velikost korálků, protože správný odstín by třeba k mání byl, ale rokajl nebyl správně velký.

Už samotné přenesení nákresu na podklad nebylo jednoduché, ale za použiltí techniky starých mistrů, kdy se nadělají dírky v hlavních líniích a pak se obtáhnou černou tenkou fixou, se nějak zadařilo. Také se musí počítat, že výšivkou se podklad trošku deformuje, jinde se nevlezou všechny korálky, které by tam člověk potřeboval, prostě pořád bylo potřeba řešit nějaké technické problémy.

Modrý brouček

Výšivka je plastická, nejvíc je to vidět u předních světel a bočního zrcátka, pak ještě zadní blatník. Celkově jsem na brožce strávila něco málo přes 10 hodin, ale snad výsledek této práci odpovídá. Není to žádný malý brouček, ale pořádný brouk:

Modrý brouček

Fotka z akce s hrdou majitelkou:

Renča s autem

a ještě fotečka, kde je autíčko s majitelkoíu více vidět:

Renča s autem 2

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře