Fresh and juicy

5. březen 2016 | 11.34 |

Po hrozně dlouhé době jsem se pustila do soutěžního šperku. Můj poslední soutěžní příspěvek je z léta  - Kapky rosy. Od té doby sice proběhla dvě kola soutěže Klubu šitého šperku, ale téma "Hra o trůny" mi nic moc neříkalo (knihu jsem nečetla  a kromě pár ukázek seriálu v televizi jsem ho ani neviděla) a  téma "Rajky" bylo sice hezké, ale časově jsem ho nestíhala. Tenhle šperk je do soutěže klubu Malované kabošony a soutěží se na téma: "Fresh", podmínkou je použití kabošonu z dílny Lillian Bann.

Fresh and juicy

Po dlouhé a šedé zimě na mě působilo téma jako životabudič, jediná potíž byla, že jsem neměla ty správné kabošony. Moje představa byla krásně svíťavě zelených nebo aspoň oranžových kabošonů, jenže ty jsem ve svých skladových zásobách neměla - bohužel. Nakonec jsem se rozhodla pro tmavě modré kapky a jeden kulatý kaboš, protože k této barvě svíťavě zelená pěkně ladí. V plánu byla ještě ostře oranžová, ale tu jsem nakonec použila jen doplňkově.

Fresh and juicy

Kromě modrých korálků, které jsou preciozácké,  je všechen rokajl japonské TOHO. Takže jsem použila docela exkluzivní materiál na celý náhrdelník. Japonci prostě umí barvy, kterým se nedá odolat!

Fresh and juicy

Samotná výšivka trvala opravdu dlouho - 14 hodin, nějaké hodiny spolklo dodělání náhrdelníku včetně zapínání, obšití a přišití kulatého kabošonu - podtrženo, sečteno  18 hodin jen na náhrdelník a plus ještě 2 hodiny  na náušnice. Na druhou stranu  soutěžní šperky jsou výjimečné a nemohou být za chvilku.

Fresh and juicy

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře