Minerály Brno jaro 2016

23. květen 2016 | 18.14 |

 O víkendu se na Výstavišti v Brně konala opět výstava minerálů, kde jsem nemohla chybět. Chvilku jsem sice koketovala s tím, že bych se přihlásila i jako vystavovatel, ale nakonec jsem dala přednost nákupům minerálů (jako prodejce jsem na to neměla moc čas) a volnému víkendu strávenému na zahradě či kdekoliv venku. Navíc bylo krásně a počasí přímo lákalo někam ven. Na minerálech jsem pěkně provětrala peněženku a o dost přešvihla svůj limit, jenže jsem nemohla odolat. Navíc, kameny se přece nezkazí. No, a co jsem si hezkého pořídila? - pojďte mrknout:

Na první fotce jsou jen jaspisy (barvy jsou o hodně jasnější a kameny jsou nádherné): 

jaspisy

První tři kabošony jsou fosilní dřevo (ten druhý má nádhernou strukturu, která je viditelná hlavně naživo) a vedle je pak opět jaspis. Ve druhé řadě je kulatý kalcit, pak fosilní korál a opět dvakrát jaspis:

minerály

Tady je to trošku různorodější - první zleva je mechový achát (je krásně průsvitný, což na fotce není moc vidět), pak jsou dva acháty a fialový lepidolit. Ve druhé řadě je něco moc krásného s chalcedonem (naživo to vypadá fakt moc hezky), pak zelený rubín ve fuchsitu a nádherný rubín v šedé matečné hornině a pak dva krásné krajkové acháty (co jsem si poprvé, když jsem s tímto minerálem setkala, myslela, že to snad není ani přírodní): 

minerály

To velké tmavé a kulaté je glyptika prý v jadeitu, ale bude to serpentinit (na pravý jadeit by to bylo moc levné) a vpravo zelený amazonit, ve druhé řadě jsou tři flower jaspisy: 

minerály

A tady jsou už jen říční perle (které nemůžou nikdy chybět), pak pravé smaragdy v ne příliš top kvalitě, ale za 200,- co bych nechtěla a jaspisové kapky).

perle

Takže s nákupem velká spokojenost a už zbývá jen z těch nádherných kamenů vyrobit ještě hezčí šperky, které by každá žena toužila vlastnit.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Minerály Brno jaro 2016 tlapka®pise.cz 23. 05. 2016 - 21:33
RE: Minerály Brno jaro 2016 epona 24. 05. 2016 - 06:54