Tišnovská burza - podzim 2016

6. listopad 2016 | 10.12 |

Tentokrát začnu chronologicky, abyste viděli, jak nakupuji minerály. Za ty roky, co jezdím na tišnovskou burzu minerálů, už tak nějak vím, kdo kde má stánek a ke komu musím určitě zajít. Moje první kroky většinou vedou k Ruskám - jednak proto, že mají kabošony, které nikdo jiný nemá, a jednak proto, že tam utratím většinu svého rozpočtu a nechtěla bych, aby mi zrovna tady na kamínky nezbylo. 

Letos jsem si pořídila dva nádherné jaspisy, pak něco, co by mohl být dendritický achát, ale možná je to také jaspis, rodonit (růžový) a nádherný a drahý eudyalit. Malacht jsem koupila až jako poslední u jiného prodejce.

Tisnov 5

Ano, plácla jsem se přes kapsu a pořídila si za 20 Eur tento eudyalit: 

Tisnov 6

Moc jsem si přála čaroit, jenže ty začínaly na 40 Eurech, takže to už je ve šperku opravdu neprodejné. Že je nádherný? Ta malinová barva je prostě krásná....Měli tam ještě hezčí, jenže cena už byla 30 Eur a to už jsem nemohla dát.

Jako další jsem zakoupila amonity - na ty jsem narazila náhodou, protože malé ještě mám a tak jsem se po nich moc nedívala. Tyhle mě upoutaly, že jsou velké a přitom docela tenké a vhodné na obšití:

Tisnov 4

Pro porovnání velikosti fotka s mojí rukou:

Tisnov 3

Jako další byl na řadě stánek, kde prodávají různé korálky, já si vzala tyrkenitové oválky a zuby a pak dvě semínka kaučuku , ale nevím, jeslti jsem si to poznačila správně, že je to kaučuk (nicméně jsou lehoučká jako pírko). Tyrkenitové korálky, říční perličky a křišťálové kuličky v matné úpravě jsem zakoupila již tradičně v patře sokolovny - tam také chodím pravidelně.

Tisnov 1

Pro tyhle tromlované placičky také chodím každý rok - letos měli novinky v podobě ocean jaspisu (to jsou ti strakáčci) a jablíčkově zeleného opálu z Madagaskaru. Kámen s okem je také jaspis, ale polychrom, a ten jsem koupila náhodou. Po polychrom jaspisech pasu už delší dobu, ale nejsou. Jako poslední jsem v sokolovně pořídila již zmiňovaný malachit.   Přívěsek s paua mušlí byl pořízený na gymnáziu, kam chodím spíš jen tak, protože už mi většinou na nákupy nic nezbyde a ani si tam nic moc nevyberu. 

Tisnov 2

Dnes večer už se těším, jak z některého amonita udělám brož. Bude k vidění na Minerálech v Brně 19. - 20. listopadu, tak se přijděte podívat. 

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře