Souprava Aniyah

10. prosinec 2016 | 10.44 |

Tato souprava vznikala dlouho - dvakrát tak déle než jindy. Ne, že by byla o tolik pracnější, ale na šití jsem neměla vůbec čas. Je v plném proudu čas večírků a předvánočních setkání s milými lidmi, různé oslavy narozenin, a to pak musí korálky trošku stranou.

Aniyah

Kdo čte moje články, ví, že kámen uprostřed je septárie, kterou jsem ulovila na podzimních Minerálech Brno. Mám tyto krasavce ještě dva. Moc se mi líbí ta barevná kombinace medově žluté s hnědou, proto jsem se těchto barev držela a nevnášela tam jiné barvené akcenty. 

Aniyah

Protože jsem měla ještě Swarovski na náušnice, využila jsem toho a ušila i ozdůbky pro ouška:

Aniyah

Celá soupravička na "krku":

Aniyah

A co je to vlastně septárie? Septárie patří mezi fosilie. Septariánské konkrece z jílovitých sedimentů vznikají vyschnutím hlíz, (což jsou víceméně kulaté minerální útvary odlišného složení, než okolní hornina) a jejich následným popraskáním. Do prasklin pak vykrystalizují různé nerosty jako kalcit, aragonit a chalcedon. V Septárii se tak kombinují všechny metafyzické vlastnosti minerálů, které ji tvoří - tak praví Nefertitis.cz. Že se septáriím také říká Dračí kámen, jsem psala už v některém ze svých předchozích článcích. 

Zatím jsem septárie vybroušené do kabošonů nikde nepotkala, takže je mám jako takovou vzácnost. Dříve jsem měla možnost zpracovat spíše variantu s bílými prasklinami (náušnice), kdy byla hlíza nařezená na plátky, ale v poslední době jsem na takové pro mě použitelné plátky neměla štěstí.

Ještě před výstavou Minerály Brno jsem ušila pro kamarádku náušnice Scarlett v bílo-stříbrné kombinaci, protože ty v bronzové na ní nevynikly:

pro Peťu

pro Peťu

A to je tak asi všechno, co mám nového. Uvidíme, kolik času na šití bude do Vánoc a mezi svátky......

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře