Kamelie

3. únor 2017 | 18.43 |

 Konečně zde můžu představit svoji zatím nejpracnější, nejvymazlenější a časově nejnáročnější soupravu na téma Kamelie:

Kamelie1

K soupravě by časem měla přibýt ještě spona do vlasů a náramek, možná i brož, a  celá souprava bude prezentovaná někdy v březnu / dubnu na Vítání jara, ale vše se včas dozvíte. Momentálně nemúžu kytky ani vidět....takže do dalších se pustím až po odvykací kůře v podobě jednodušších náhrdelníků.

A jak takový náhrdelník vzniká? Na začátku je potřeba si najít studijní materiál - v tomto případě kamelie - je jich spousta druhů, některé vypadají spíš jako růže, jiné jako pivoňky a jiné by mohly být kamelie. Já jsem začala růžovou:

kamelie růžová

Šitá kamelie je více růžová, bohužel foťák zase "sežral" barvy. Pro představu - jen ten jeden samotný květ jsem šila 7,5 hodiny čistého šicícho času.

kamelie roze

Připomíná spíše růži, ale to nevadí, musíte zapojit fantazii...

Další studijní kamelie byla bílá (všechny obrázky kamelií jsou stažené z internetu ze Seznamu - zdroj: zivotnistyl.cz a receptylus.estranky.cz):

Kamelie

a červená:

kameli červena

kamelie roze

v tomto stadiu byl náhrdelník po nějakých 28 hodinách. Abych si odpočinula od kytek a lístků, ušila jsem náušnice:

Kamelie6

 A tady už je finální dílo - celkově souprava spolkla 34 hodin šicího času.:

Kamelie7

Kamelie8

A ještě záběry v detailu:

Kamelie2

Kamelie5

Kamelie4

Kamelie3

A teď by mě zajímalo, jestli jsou moje kamelie podobné kameliím z obrázků a jestli byste poznali, že se jedná o kamelie a ne jen tak o nějaké kytky. Moje dcera totiž prohlásila, že to stejně teda nevypadá....

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře