Adriana

30. duben 2017 | 08.08 |

Něžná krása - náhrdelník Adriana s krajkovým achátem:

Adriana

Mám tu jeden už hodně starý článek, kde jsem se podivovala nad tímto minerálem, zda je to jaspis a zda je vůbec přírodní. Tak ne, není to jaspis, je to krajkový achát a přírodní je. Příroda je prostě šikovná. Je to zvláštní, protože hodně podobný tomuto kamínku je i zelený jaspis - mám ho například tady. a tady. Člověk se pořád učí...

Adriana

Tohle je poslední krajkový achát, který mám, předchozí dva se hned prodaly. Tak doufám, že i tento u mě nebude moc dlouho a bude zdobit nějaký krček.

Adriana

Možná se mi podaří další zakoupit na Minerálech Brno, ale člověk nikdy neví, co se mu podaří ulovit. To, co je běžně k zakoupení může najednou zmizet, jako se mi to stalo s amonity - každý rok byly k sehnání na několika stáncích za velmi dobrou cenu a jeden rok zmizely - a já je zrovna hrozně moc potřebovala na zakázku a nebyly vůbec nikde, jen na jednom stánku a za tak vysokou cenu, že jsem to prostě nemohla dát. Když se pak znovu objevily, tak jsem jich nakoupila docela slušnou zásobu a když jsem se dívala včera v Tišnově na mineralogické burze, tak už zase nebyly - nebo jen velké  a drahé.Takže každá návštěva burzy je takový adrenalin, co se mi podaří ulovit, pokaždé je to něco jiného a je to moc fajn. Krajkový achát jsem objevila před víc jak rokem, takže je to taková trošku moje novinka. Další článek bude o úlovcích z Tišnova.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře