Kolekce Orient a Kornoutky

11. červen 2017 | 21.18 |

Ještě před výstavou Minerály Brno jsem ušila troje náušnice se střapci z kolekce Orient.

Orient

Už hrozně dlouho jsem měla v hlavě výrazné střapcové náušnice - jenže jsem nemohla sehnat ty střapce. Každý týden chodím do města cvičit, tak jsem to vzala přes Stoklasu a světe div se, střapce měli. A pak už to šlo ráz na ráz - zelené náušničky Amirah:

Amirah

pak modré Leila:

Leila

a nakonec výrazné červené Adiba:

Adiba

Další várka náušniček, byla tentokrát kornoutková - náušnice byly na zakázku. Docela jsem se potrápila s vymýšlením, jak se takové náušnice šijí, ale hned na druhý pokus jsem to měla. První byly zelenkavé na zkoušku a protože jsem si myslela, že nejsou podle zadání, přidala jsem si tam perličky a že je vystavím na Flér. Náušnice se překvapivě líbily a tak šly pryč.

Kornoutkové

Další byly modré - ty jsem šila dvakrát - přestože jsem je šila naprosto stejně a poctivě počítala, kde začíná vzor, podařila se mi jedna o jednu řadu delší. Dodnes to nechápu. Takže další kolo stejných - jedna o jednu řadu delší, druhá akorát. Jsou menší, protože jsou šité z patnáctek, tedy nejmenších korálků TOHO.

Kornoutkové

Třetí náušnice jsem ušila v krásné bledě žluté s výrazným červeným vzorem - ty prozměnu neprošly, že jsou příliš kontrastní, tak mi zůstaly.

Kornoutkové

Trio pěkně pohromadě:

Kornoutkové

A poslední modré se stínováním a s říční perličkou se líbily moc.

modré kornouty

modré kornouty

Další drobnůstkou, kterou jsem si ušila jen tak ještě před výstavou byla souprava Čoko - náramek a náušnice. Tento typ náramku vypadá moc hezky a mně se líbila kombinace hnědé a stříbrné barvy.

Čoko

Čoko

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře