Tišnov jaro 2017

1. květen 2017 | 18.54 |

Opět přišel první květnový víkend a s ním i burza minerálů v Tišnově, kde jsem nemohla chybět - v sobotu devět hodin jsme už stáli ve frontě na lístek a těšila jsem se, co pěkného si odnesu domů. Letos organizátoři mile překvapili - expozice byla rozšířena o další velký prostor, a to o tělocvičnu, kde byli hlavně vystavující se sběratelskými kousky. Tím se část vystavovatelů přesunula z šíleně přeplněné sokolovny do tělocvičny a uličky mohly být o něco málo širší, také lidé se rozprskli a tak nebyly všude ty hrozné davy lidí. Zárověň zůstala zachovaná atmosféra, kterou Tišnovské minerály mají. Jedinou nevýhodou pro mě bylo, že jsem musela hledat své oblíbené prodejce, protože byli rozmístění jinde, než jsem byla zvyklá. Takže když jsem se hnalo najisto k Rusce, a ona tam nebyla, bylo to trošku zklamání, ale pak jsem ji našla na chodbě u šaten, takže jsem byla nakonec spokojená. U ní jsem nakoupila už klasicky za nejvíc peněz, protože kamínky má prostě špičkové:

Tišnov 052017

Zelené avanturíny, bílý achát a ten červený čtvereček mám od Inda, korálky achátu a chalcedonu jsou také z jiného stánku, ostatní kabošony jsou právě od Rusky - jaspis a růžový rodonit, pod nimi dendritický achát, jaspis a zelený fuchsit se třpytkami, a ještě pod nimi zelený amazonit.

Pak jsem ještě nakoupila paua mušli, perlorodky na brože a šňůru říčních perliček:

Tišnov 052017

No, a protože jsem prostě sysel, tak mi v pátek došly další kamínky na obšívání, tentokrát objednané na Fléru:

Mirka

Vlevo labradority, nahoře mechový achát a pod ním brekciový jaspis, acháta botswana, hnědý bronzit, zelaný malachit, mušlový mramor a tři bílé skolecity.

Labradority jsou úžasné hlavně při správném natočení na světle:

Mirka

Mirka

Mirka

A dneska večer už si sedám k té největší perlorodce a šiju brož.....musím něco zpracovat, abych mohla beztrestně nakoupit na konci května na Minerálech v Brně.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Tišnov jaro 2017 skaut68-pise®vzpomina.cz 15. 07. 2017 - 20:09
RE(2x): Tišnov jaro 2017 epona 16. 07. 2017 - 07:47