Kávenky

19. listopad 2013 | 07.42 | rubrika: Náušnice ze sutašek

Asi mám hnědé období - všimla jsem si, že z posledních pěti ušitých náušnic jsou čtvery hnědé. Před nimi spona - opět hnědá...Budu si muset přečíst něco o psychologii barev.

Kávenky

Paví očka

16. říjen 2013 | 15.21 | rubrika: Náušnice ze sutašek

Po několika šitých a vyšívaných špercích se mi zastesklo po sutaškách - v neděli jsem konečně měla chvilku, abych z nich po delší době zkusila zase něco vyrobit. Byla jsem mile překvapená, protože mi připadalo, že práce na náušnicích docela odsýpá a netrvaly mi až tak dlouho, ale šest hodin jsem na nich srávila, to zase jo. Poprvé jsem šila čtyři vrstvy a náušnice vypadají díky tomu bohatší. Použila jsem také pestřejší kombinaci sutašek.a celkově musím říct, že jsem s nimi spokojená.

Paví očka

Pomaturitní

28. srpen 2013 | 15.43 | rubrika: Náušnice ze sutašek

Tak, už mám doma dospěláka se vším všudy - moje šikovná holka začátkem léta odmaturovala, a protože výsledky lepší už být ani nemohly, měla za maturitu (mimo jiné) slíbený osobní dárek v podobě šperku, jaký si namyslí. Nějakou dobu trvalo, než si Barča ujasnila, co by to vlastně mělo být. V té době jsem zrovna začala experimentovat se sutaškami, takže technika začala být jasná, a protože nosí hodně náušnice, tak jsme se dohodly, že jí udělám nějaké krásné sutaškové ve vínovo-zelené barvě, aby se jí hodily k lehkému kabátku na podzim. Na netu jsem objednala sutašky snad ve všech odstínech zelené (to jsem zvědavá, co s nimi potom budu dělat) a vínové barvě (ta byla naštěstí jen jedna),  namalovala si předběžný návrh, který stejně nebyl potřeba, protože náušnice zase dopadly úplně jinak, a už zbývalo jen zakoupit vínové kabošony. Jenže ty jak na potvoru v žádné brněnské korálkárně neměly! V pondělí Barča přinesla červené, ale nešly by k tomu kabátku, takže po důkladné inventuře mých zásob jsme se nakonec rozhodly, že středy náušnic budou z kulatých smaragdově zelených Swarovski rivolí a vínovou barvu se budu snažit dotáhnout ohňovkami, případně jinými korálkami a použitím sutašek. Padly na ně dva večery, neskutečná piplačka, ale Barunka bude mít ty nejhezčí náušnice:

Pomaturitní

A zase ty sutašky....

19. červenec 2013 | 07.53 | rubrika: Náušnice ze sutašek

Asi se už dá říct, že jsem sutaškám propadla - sice je to nimravá a precizní práce, ale výsledný šperk je úplně jiný, než klasický šitý z korálků. Tentokrát se mi náušničky šily lépe než ty první, ale časově jsem na tom byla zhruba stejně. Nejhorší je, že se od práce nemůžu večer odtrhnout a najednou je hodin jako na kostele a to ranní vstávání mi pak nedělá dobře.

Výsledek asi osmihodiné práce:

Královské modré

žádné komentáře | přidat komentář | přečteno: 81x

Jako z pohádky

4. červenec 2013 | 09.43 | rubrika: Náušnice ze sutašek

Před týdnem mi došly mé první sutašky a celý týden jsem se těšila jako malá holka, až z nich konečně začnu tvořit své první šperky. Už delší dobu jsem koketovala s myšlenkou, že  svoji tvorbu rozšířím i o tuto techniku, ale docela mě odrazovalo, že sutašky kloužou a výroba šperků je ještě více časově náročná, než šperky šité a jsou velice náročné na preciznost. Ale nechtěla jsem to vzdát dokud si to nevyzkouším. Nu a toto je můj první výtvor:

Jako z pohádky